bbank
29 اسفند 1401 - 12:59

عضو حماس: ایران با همه توان در کنار مقاومت فلسطین ایستاده است

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس با بیان اینکه ایران همواره در همه سطوح از مقاومت و آرمان و مردم فلسطین حمایت کرده، گفت که از سرگیری روابط با سوریه معلول خوانش سیاسی حماس از تحولات منطقه است نه چیز دیگر.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خلیل الخیه عضو دفتر سیاسی حماس از مواضع ایران در حمایت از مقاومت و آرمان فلسطین تشکر کرد و گفت که بعید نیست که در مرحله آتی مقاومت در غزه با رژیم اسرائیل درگیر شود.

او در مصاحبه با شبکه الجزیره قطر گفت: ایران با همه توان خود درکنار مقاومت فلسطین هست، خلیل الحیه، از رهبران جنبش حماس با اشاره به روابط این جنبش با ایران گفت که ایران با همه توان خود در کنار ماقومت به عنوان یک طرح ایستاده است و از آن حمایت سیاسی، تسلیحاتی و .. می‌کند و برای آن هزینه می‌دهد.

الحیه به روابط حماس با سوریه اشاره کرد و گفت علی رغم خروج حماس از سوریه در سال 2013، حمایت‌های ایران از مقاومت فلسطین متوقف نشد. او گفت ترکیه در مقایسه با ایران، صرفا به حمایت انسانی اکتفا می‌کند و هیچ حمایت نظامی از مقاومت فلسطین نمی‌کند.

او گفت: «کسی از ما نخواست روابطمان با سوریه را از سربگیریم. نه درخواستی هست و نه وساطتی از سوی ایران. بلکه این مسئله انگیزه این کار به خوانش سیاسی از تحولاتی که در منطقه جاری است، برمی‌گردد و اینکه تقویت روابط حماس با کشورهای مهم و محوری که همچنان آمادگی حمایت از مقاومت فلسطین را دارند، برای ما مهم و ضروری است.»

مسئول حماس روابط این جنبش با مصر را خوب توصیف کرد و گفت که عربستان سعودی به عنوان یک کشور صاحب موضع و جایگاه برای این جنبش مهم بوده ولی مسیری را در پیش گرفت و از فلسطینیان دور شد و این مسئله به رابطه حماس با ایران ربطی ندارد.

خلیل الحیه گفت که حماس از میدان نبرد دور نیست بلکه روزانه در این نبرد با مقاومت در نابلس و جنین و قلقیلیه حضور دارد و این توانایی و آمادگی را دارد که مستقیما در هر رویارویی با اشغالگران وارد نبرد شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1101644