bbank
01 فروردین 1402 - 12:53

کشتی و پیشرفت در توسعه ساخت و ساز/ الگویی برای سایر فدراسیون‌ها

تنگناهای مالی که یقه همه فدراسیون ها را در سال گذشته گرفته بود برای کشتی هم وجود داشت اما این فدراسیون عملکردی درخشان از خود در ساخت و ساز به نمایش گذاشت و می تواند الگویی برای سایرین باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فدراسیون کشتی با انتشار گزارشی در مورد توسعه سخت افزاری این فدراسیون نوشت: یکی دیگر از اهداف تعیین شده در سند توسعه و راهبردی فدراسیون کشتی، موضوع فراهم کردن امکانات سخت افزاری برای تیم های ملی کشتی و مجموعه ی ستادی آن بود که در سه سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و اوج آن به سال ۱۴۰۱ باز می گردد.

بر این اساس در سال ۱۴۰۱ پروژه های عمرانی فدراسیون کشتی در چندین بخش به سرانجام رسید و ساخت و ساز برخی از پروژه ها نیز در سال ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

از جمله اقدمات انجام شده توسط فدراسیون کشتی در سال گذشته به شرح زیر است:

۱- مرحله دوم از بازسازی خانه کشتی شهید ابراهیم هادی، شامل اضافه شدن اتاق های اقامتی و تجهیز کامل آن ها و همچنین اجرای پروژه رفاهی، فرهنگی شهید کشتی گیر سجاد عفتی در ضلع شرقی این خانه کشتی که اردیبهشت ماه به افتتاح رسید.
۲- خرید دو دستگاه ون هیوندای فول آپشن با توجه به اهمیت انتقال ایمن و راحت ملی پوشان در موارد مختلف از جمله اعزام به فرودگاه (قیمت تقریبی ون ها حدود ۸ میلیارد تومان می باشد) در تیرماه
۳- نصب سیستم تهویه (گرمایش و سرمایش) مستقل برای خانه کشتی جهان بخت توفیق به با هزینه چند میلیارد تومانی در مردادماه
۴- تجهیز خانه های کشتی به ژنراتور برق به ارزش بیش از یک میلیارد تومان، تا در مواقع قطع سراسری برق، سیستم گرمایش، سرمایش، آبرسانی و نور و تجهیزات الکترونیکی خانه های کشتی دچار قطعی نگردد.
۵- بازسازی و نوسازی کامل سالن شهدای هفتم تیر تهران بعنوان یکی از قدیمی ترین سالن های ورزشی و کشتی پایتخت توسط فدراسیون کشتی و انجام اقدامات گسترده ای از جمله: ۱- سالن کشتی ۲- سالن تمرین ۳- استخر، سونا، جکوزی ۴- خوابگاه ۵۰۰ نفری ۵- ساخت ۸ واحد مغازه که با مبلغ ۵۵ میلیارد تومان هزینه تجاری سازی آن با شهرداری تسویه شده است ۶- رستوران ۷- راه اندازی سیستم گرمایشی و سرمایشی و... که با هزینه ای نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان به انجام رسید.
۵- با توجه به ارتباط خوب فدراسیون کشتی و اداره کل ورزش و جوانان طی قراردادی سالن شهدای هفتم تیر در قالب قرارداد به صورت مادام العمردر اختیار هیئت کشتی تهران و فدراسیون کشتی قرار گرفت.
۶- پس از تغییر کاربری محل اداری فدراسیون، ۱۵ اتاق خواب، ۴۴ تخت خواب، یک محل بازی و سرگرمی، کتابخانه و دو سوئیت برای سرمربیان تیم ملی به امکانات خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده اضافه شد.
۷- ساخت ساختمان جدید فدراسیون کشتی با نام شهید کشتی گیر جعفر جنگروی در دو طبقه و مجهز به تمامی امکانات لازم از جمله سیستم تهویه، روشنایی، صوت، لابی، سالن کنفرانس، نمازخانه، آبدارخانه، اتاق های اداری بزرگ با لوازم و تجهیزات لازم، پارکینگ، اتاق نگهبانی، محوطه فضای سبز، سوئیت اقامتی، در کنار کمپ تیم های ملی کشتی شهید سلیمانی
۸- ساخت سالن تخصصی بدنسازی با نام شهید کشتی گیر حسین شکوری و تجهیز آن به انواع مختلف دستگاه های بدنسازی در فضای بسیار بزرگ با قابلیت استفاده همزمان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی
۹- آسفالت محوطه ی بیرونی ساختمان فدراسیون کشتی به میزان چند هکتار و ایجاد راه دسترسی اختصاصی به فدراسیون
۱۰- تجهیز خانه کشتی شهید ابراهیم هادی به ۱۰ تخته تشک یکپارچه که جمع تشک های تمرینی کشتی کمپ تیم های ملی کشتی (سالن های شهیدان هادی و صدرزاده) به ۱۸ تخته تشک رسید.
۱۱- اختصاص آب اختصاصی و مستقل برای مجموعه کمپ های تیم های ملی کشتی و ساختمان فدراسیون کشتی و مجموعه های همجوار آن
۱۲- اختصاص گاز اختصاصی و مستقل برای مجموعه کمپ های تیم های ملی کشتی و ساختمان فدراسیون کشتی و مجموعه های همجوار آن
۱۳- اختصاص برق اختصاصی و مستقل برای مجموعه کمپ های تیم های ملی کشتی و ساختمان فدراسیون کشتی و مجموعه های همجوار آن
۱۴- ساخت ۳ سوئیت مجهز برای اسکان مهمان های خارجی
۱۵- ساخت سوئیت های مجهز برای سرمربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان،‌ جوانان و نوجوانان
۱۶- تجهیز خانه های کشتی به سالن بلیارد، دستگاه های بازی کامپیوتری PS۴، اتاق فوتبال دستی و تنیس روی میز
۱۷- تجهیز فدراسیون کشتی به اینترنت و پهنای باند اختصاصی
۱۹- تجهیز کمپ تیم های ملی کشتی و ساختمان های فدراسیون کشتی به سیستم یکپارچه دوربین مداربسته که از طریق یک پنل تصویری بسیار بزرگ مورد مشاهده است.
۲۰- اجرای حصارکشی و ایجاد فضای سبز در کمپ تیم های ملی کشتی و ساختمان جدید فدراسیون کشتی و ساختمان های همجوار و محوطه های آن

با تصویب هیئت دولت و با پیگیری‌های فدارسیون کشتی و حمایت وزارت ورزش، کمپ تیم های ملی شهید حاج قاسم سلیمانی ، خانه کشتی شهید ابراهیم هادی ، خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده ، مجمتع تفریحی و رستوران شهید عفتی که مساحت آن ها مجموعا ۲ هکتار می باشد، و همچنین ساختمان جدید فدراسیون کشتی، سالن همایش‌ ها، سالن بدنسازی و چمن مصنوعی فوتبال که مساحت آن ها در مجموع یک و نیم هکتار می‌باشد، با توجه به هزینه های که فدارسیون کشتی متحمل شده است، به مدت ۲۵ سال به صورت رایگان در اختیار فدارسیون کشتی قرار گرفت.

در کنار این اقدامات انجام شده اقدامات عمرانی در استان ها نیز آغاز شده که می توان به احداث و افتتاح خانه کشتی، تجهیز سالن ها و راه اندازی باشگاه های کشتی به جهت رسیدن به تعداد ۸۰۰ هزار کشتی گیر فعال، در استان های اصفهان،‌ مازندران، خوزستان، خراسان رضوی، فارس، سیستان و بلوچستان، گلستان، لرستان، کردستان و آذربایجان غربی اشاره کرد.

همچنین با پیگیری های فراوان فدراسیون کشتی، طبق تصویب نامه کمیسیون موضوع اصل ۱۳۸ قانون اساسی که به تأیید ریاست محترم جمهور و امضاء معاون اول رئیس جمهور رسیده است ۱۲ سالن ورزشی در استان های مختلف به مدت ۳ سال در اختیار فدراسیون کشتی قرار گرفت که طبق این تصویب نامه، استفاده از این سالن ها پس از ۳ سال نیز قابل تمدید خواهد بود.

این در حالی است که فدراسیون کشتی در سال پیش رو ۱۴۰۲، اقدمات عمرانی خود را ادامه خواهد داد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- ساخت و تجهیز سالن همایش ها با نام شهید کشتی گیر شاهرخ ضرغام
۲ چمن مصنوعی و زمین فوتبال شهید کشتی گیر تقی زاده
۳- ساخت و تجهیز مرکز رسانه و ساخت سالن سینما با نام شهیدان کشتی گیر علی پناه
۴- پروژه های دیگری در دست اقدام است که در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1102704