bbank
29 اسفند 1401 - 15:59

بسیاری از آثار تاریخی قزوین نیازمند بازسازی و بهسازی است

قزوین- استاندار قزوین گفت: ظرفیت قزوین در آثار تاریخی بسیار خوب و مناسب است اما متأسفانه در طول سالیان گذشته این بناهای تاریخی رها شده و نیازمند بازسازی و بهسازی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین ظهر دوشنبه در آئین افتتاح جشنواره بهار در بهار شهرداری قزوین اظهار کرد: هر رفتار و فعالیت مناسبی که منجر به شادی مردم شود ارزشمند است و باید مورد حمایت قرار بگیرد.

وی افزود: روند افزایشی تعداد گردشگران در استان قزوین در نوروز سالهای گذشته امسال نیز باید با تلاش دستگاه‌های متولی ادامه داشته باشد و شاهد حضور تعداد بیشتری از هم‌میهنان در استان قزوین باشیم.

اعلایی گفت: معرفی ظرفیت‌های گردشگری در استان قزوین یک اصل است و همه باید نسبت به معرفی وجهه‌های تاریخی و گردشگری استان قزوین دغدغه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: با افزایش حضور گردشگر در قزوین می‌توانیم از وجهه فرهنگی و اقتصادی این موضوع بهره مند شویم.

استاندار قزوین اضافه کرد: ظرفیت قزوین در آثار تاریخی بسیار خوب و مناسب است اما متأسفانه در طول سالیان گذشته این بناهای تاریخی رها شده و نیازمند بازسازی و بهسازی است.

وی عنوان کرد: بهسازی و مرمت و همچنین معرفی بناهای تاریخی باید با جذب اعتبارات لازم و همراهی مردم و علاقه‌مندان در این حوزه با جدیت بیشتری دنبال شود.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: تمامی کسانی که برای اولین بار به استان قزوین سفر کرده‌اند از دیدن آثار تاریخی قزوین لذت برده‌اند بنابراین باید بتوان این ظرفیت‌های گردشگری را به تمامی مردم معرفی کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1101855