bbank
29 اسفند 1401 - 14:48

آغاز طرح همیاران جهادی پلیس در قزوین/ آمار مسافران نوروزی کاهش یافت + تصاویر

رزمایش آغاز اجرای طرح فعالیت همیاران جهادی پلیس و راهداری استان قزوین امروز با حضور محمدمهدی اعلایی استاندار در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین ، رزمایش آغاز اجرای طرح فعالیت همیاران جهادی پلیس و راهداری استان قزوین امروز با حضور محمدمهدی اعلایی استاندار، مهدی رجحانی معاون عمرانی استانداری قزوین، عباس کاظمی فرماندار قزوین و تعدادی از مدیران استانی و مجموعه‌های مردمی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین برگزار شد. 

طرح همیاران جهادی پلیس و راهداری طرح ابتکاری استان قزوین در سال گذشته بوده است که امسال برای دومین بار برای کاهش تصادفات و سوانح جاده‌ای اجرا می‌شود. با اجرای این طرح ابتکاری در سال گذشته، با وجود افزایش 35 درصدی ترددها در ایام نوروز 1401 و ثبت حدود 21 میلیون تردد در استان قزوین، تصادفات رانندگی کاهش محسوس داشت.

به خاطر اجرای این طرح در نوروز 1401 تصادفات منجر به فوت 78 درصد کاهش یافت و در مجموع استان قزوین توانست رتبه نخست کاهش تصادفات رانندگی در ایام نوروز 1401 را کسب کند.

اعمال جریمه عدم رعایت فاصله طولی برای مالکان خودروها

استاندار قزوین در حاشیه برگزاری این رزمایش گروه‌های جهادی و پلیس در جمع خبرنگاران کاهش تلفات و سوانح جاده‌ای را علت اصلی اجرای طرح همیاران جهادی پلیس دانست و اظهار داشت: در این طرح گروه‌های جهادی در قالب همیاران پلیس راه در نواحی پرحادثه و پرتصادف استان قزوین در آزادراه‌ها استقرار پیدا می‌کنند و با ثبت تخلفات و تذکر به رانندگان متخلف به کاهش میزان تصادفات کمک می‌کنند.

اعلایی با بیان اینکه همه علائم راهنمایی و رانندگی در اختیار همیاران جهادی پلیس قرار گرفته است، گفت: جمعیت همیاران پلیس را امسال بیشتر کردیم، چرا که عید نوروز با ماه رمضان همزمان شده و به همین خاطر شاهد افزایش بالای حجم سفرهای جاده‌ای در چند روز ابتدایی عید نوروز خواهیم بود.

 وی همچنین از اعمال جریمه عدم رعایت فاصله طولی برای خودروهای مختلف در استان قزوین برای نخستین‌بار خبر داد و افزود: در این زمینه اعلامیه‌های هشدار برای اعمال این جریمه در ورودی‌های مختلف استان قزوین نصب شده و اگر خودرویی فاصله طولی قانونی را رعایت نکند، پیامک جریمه برای مالک خودرو فرستاده می‌شود.

    جمعیت مسافران نوروزی قزوین 7 درصد کاهش یافت    

مدیرکل راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای استان قزوین نیز گفت: از 25 تا پایان 28 اسفندماه ناوگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری استان قزوین هم  22 هزار و 744 مسافر جابه‌جا کرده که این میزان نسبت به سال قبل 7 درصد کاهش یافته است.

جواد حق‌لطفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمارهای ثبت شده از سامانه‌های تردد شمار مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای از تردد پنج میلیون و 194هزار و 202 دستگاه وسیله نقلیه از شروع طرح نوروزی تا پایان روز 28اسفند 1401 حکایت دارند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6 درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: طی این مدت ناوگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری استان قزوین هم  22 هزار و 744 مسافر جابه‌جا کرده است که در این بخش هم شاهد کاهش 7 درصدی تعداد مسافران هستیم.

تصادف , پلیس پیشگیری , تصادف , پلیس پیشگیری , تصادف , پلیس پیشگیری , تصادف , پلیس پیشگیری , تصادف , پلیس پیشگیری , تصادف , پلیس پیشگیری , تصادف , پلیس پیشگیری , تصادف , پلیس پیشگیری ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1101783