bbank
29 اسفند 1401 - 23:42

آماده باش ۵۶ اکیپ بازرسی بر تنطیم بازار کالاهای اساسی در آذربایجان غربی

مدیر بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی آذربایجان غربی گفت : مانور سراسری تشدید نظارت و بازرسی بر بازار کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی ایام نوروز و ماه مبارک رمضان با هدف رصد و پایش مستمر در استان با آماده باش ۵۶ اکیپ نظارت و بازرسی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، قادر لعل شهسوار مدیر بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی آذربایجان غربی اظهارداشت: ۵۶اکیپ بازرسی و نظارت در سراسر استان و ۱۵اکیپ نظارتی نیز در مرکز استان در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان آماده بازرسی و نظارت بر بازار کالاهای اساسی مصرفی مردم هستند.

شهسوار اظهارکرد: طرح تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی از یک اسفندماه در سراسر استان آغاز شده و تا آخر ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: اصناف مکلف به درج قیمت و صدور فاکتور به مشتریان و نیز ارائه فاکتور خرید به بازرسان برای کنترل قیمت ها هستند و در غیر این صورت تحت عنوان واحد متخلف به مراجع قضایی و نظارتی معرفی خواهند شد.

شهسواربا بیان اینکه این بازرسی ها در تمام طول سال تداوم دارد، افزود: از شهروندان عزیز درخواست می‌کنیم هر گونه تخلفات صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، احتکارو سایر موارد را به سامانه‌های ۱۸۶۶، ۱۲۴ سازمان صمت یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی گزارش دهند.

مدیر بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی استان گفت : قیمت و کیفیت کالاهایی مانند میوه، آجیل، شیرینی، گوشت قرمز و مرغ که مصرف بیشتری در عید و ایام ماه مبارک رمضان دارند در اولویت بوده و در قالب این بازدیدها، با افراد سودجو برخورد قانونی خواهد شد.

قرارگاه امنیت غذایی آذربایجان غربی با هدف نظارت بر بازار و بازرسی از واحد های عرضه میوه و سایر اقلام مورد نیاز شهروندان همواره در طول سال فعال است ولی فعالیتهای نظارتی این قرارگاه در آستانه شب عید و ماه مبارک رمضان تشدید خواهدشد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1102425